REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
 LSSE kupiła zabytkowy budynek starej poczty w Głogowie. Powstanie w nim Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczegoartykuł
Pokaż artykuł
LSSE kupiła zabytkowy budynek starej poczty w Głogowie. Powstanie w nim Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego
W samym centrum Głogowa powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego, które znajdzie swoją siedzibę w zabytkowym gmachu starej poczty. Budynek został kupiony przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Odbicie na rynku hotelowym w CEE i dobre perspektywy rozwoju dla operatorów, zwłaszcza w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Odbicie na rynku hotelowym w CEE i dobre perspektywy rozwoju dla operatorów, zwłaszcza w Polsce
Wyniki notowane przez hotele w miastach Europy Środkowo-Wschodniej są wyższe niż przed pandemią, dzięki czemu, jak wynika z raportu międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield Hospitality Operator Beat Survey H1 2023 – CEE-12, lokalni i międzynarodowi operatorzy z optymizmem patrzą na perspektywy branży i chętnie rozwijają się w regionie. Najbardziej atrakcyjnym rynkiem hotelowym CEE, w ocenie respondentów badania Cushman & Wakefield, jest Polska.
Resi4Rent finalizuje transakcję o wartości 2,437 mld PLN, wyznaczając nowy etap rozwoju polskiego rynku PRSartykuł
Pokaż artykuł
Resi4Rent finalizuje transakcję o wartości 2,437 mld PLN, wyznaczając nowy etap rozwoju polskiego rynku PRS
Sfinalizowano sprzedaż 18 ukończonych projektów mieszkaniowych na wynajem należących do platformy Resi4Rent na rzecz Vantage Development, spółki z Grupy TAG Immobilien. Tym samym zamknięto największą dotychczas transakcję w polskim instytucjonalnym sektorze mieszkań na wynajem, tj. Private Rented Sector (PRS). Portfel obejmuje 5 322 lokale zlokalizowane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. Transakcja została sfinalizowana po uzyskaniu bezwarunkowej zgody polskiego organu antymonopolowego.
[śląskie] Burger King otworzy pierwszą na Śląsku restaurację drive thru. Zatrudni 50 osóbartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Burger King otworzy pierwszą na Śląsku restaurację drive thru. Zatrudni 50 osób
W październiku Burger King otworzy pierwszą restaurację typu drive thru na Śląsku. Lokal z okienkiem...
[Lublin] Fabryka silników powiększyła powierzchnię w MLP Lublinartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Fabryka silników powiększyła powierzchnię w MLP Lublin
MLP Group przekazało ABM Greiffenberger Polska dodatkowe 6,4 tys. mkw. w parku MLP Lublin. Firma spe...
Fabryka tajwańskiego giganta technologicznego Compal Electronics gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka tajwańskiego giganta technologicznego Compal Electronics gotowa
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Tym razem z branży elektroniki samochodowej. Swoją fabrykę w Polsce wybudowała znana, globalna firma Compal Electronics, z siedzibą na Tajwanie. Inwestycja zlokalizowana jest w Czeladzi. Inwestor otrzymał rządowe wsparcie na jej realizację. Tajwański gigant z sektora produkcji elektroniki i członek grupy Fortune500, planuje zatrudnić około 220 osób, a nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 200 mln zł.
Carpathia Office Houseinwestycja
Pokaż inwestycję
Carpathia Office House
Warszawa, Śródmieście, Zajęcza 15
całkowita powierzchnia
3892 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
22.00
[Warszawa] Bulwary Saskieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Bulwary Saskie
Warszawa, Wawer
Green Horizoninwestycja
Pokaż inwestycję
Green Horizon
Łódź, Widzew, Pomorska 106A
dostępna powierzchnia
9026 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
12.50
Mokotowska 57inwestycja
Pokaż inwestycję
Mokotowska 57
Warszawa, Śródmieście, Mokotowska 57
dostępna powierzchnia
140 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
120.00
[Warszawa] Dom Pod Szóstkąinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Dom Pod Szóstką
Warszawa, Żoliborz, Ficowskiego 6
[Warszawa] Akademik Foxtrotinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Akademik Foxtrot
Warszawa, Mokotów, Woronicza 37
[Kraków] Szpital Żeromskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Szpital Żeromskiego
Kraków, Nowa Huta, Wacława Sieroszewskiego 66
Rozwój branży medycznej w podwrocławskich Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój branży medycznej w podwrocławskich Siechnicach
Amerykańska firma Paragon Medical zainwestuje co najmniej 50 milionów złotych w rozbudowę i park maszynowy swojej lokalizacji w Siechnicach. W marcu 2022 roku została zakupiona sąsiednia hala produkcyjna, której przygotowanie pod nową inwestycję rozpocznie się już w kwietniu 2022 r.
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworze
Pięć miesięcy po podpisaniu umowy pomiędzy Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK" rusza budowa bocznicy kolejowej i centrum logistycznego dla fabryki Mercedesa w Jaworze. Projekt finansowany jest ze środków WSSE oraz MBMPL, a jego koszt szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych.
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Firma Meltmann otworzyła nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Meltmann otworzyła nową fabrykę w woj. opolskim
Firma Meltmann, specjalizująca się w produkcji elementów i urządzeń związanych z nakładaniem kleju, otworzyła nową fabrykę w Ujeździe. To dowód na rozwój przedsiębiorstwa, które od 1994 roku wspiera branże przemysłowe w Polsce i na świecie.
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Zrobiono kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Nieruchomości w gminie Choczewo (województwo pomorskie), na których powstanie pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce, zostały przekazane w użytkowanie wieczyste spółce Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ). Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz podpisała już stosowną umowę. PEJ reprezentowała Anna Jasińska, dyrektor pionu zezwoleń inwestycyjnych.
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycję o wartości około 4 miliardów złotych. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy. Wzrosną także znacząco dochody z podatków dla Ostrowa Wielkopolskiego.
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)
Wrocław oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę do utworzenia w mieście Centrum Technologicznego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). To jeden z najważniejszych projektów naukowo‑badawczych, jakie mają powstać w Polsce. Poparcie dla Wrocławia deklarują naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy, a nawet partnerzy z Niemiec i Czech. W środę 15 stycznia podpisano list do premiera Donalda Tuska i ESA.
REKLAMA